Pracowałam nad nim długo… choć to "długo", nie oznacza fizycznej pracy nad obrazem… chyba dłużej i więcej czasu spędził schowany na dnie szafy. Dostał pierwotną nazwę: „trup z szafy”, coś co trudno jest dotknąć, poczuć i popatrzeć bez oceny i strachu…

IMG_20170414_223700

Przepracowywałam na nim wszystko…całą swoją ciemność i strach przed konfrontacją.

IMG_20170414_224620

Dotykałam emocji, obrazów, które pojawiały się we mnie, kiedy tylko zaczynałam na niego patrzeć.

IMG_20170417_205628

Widziałam destrukcje, stres, brak poczucia wartości, smutek, żal, brak akceptacji, brak wiary, brak miłości, złość, agresje, brak mocy i strach. Wszystko czego sobie nie życzyłam i nie chciałam odczuwać.

IMG_20170417_211732

Każdy z nas chce być piękny, zdrowy i bogaty… wszystkie destruktywne myśli, emocje, uczucia chowamy gdzieś na dno naszej podświadomości, licząc na to że się nie ujawnią. Że nikt ich nie rozpozna i będą sobie tam tkwiły w zapomnieniu…. Mamy nadzieję, że kiedy nie będziemy sobie uświadamiać i przypominać o istnieniu destruktywnych myśli, same znikną. Rozpuszczą się i zostanie w nas samo dobro i piękne emocje pełne miłości. No cóż… to chyba tak nie działa 😊

IMG_20170417_215850

Kiedy w końcu udało mi się te wszystkie emocje zamieścić na obrazie. Kiedy nabrały fizycznej formy, zobaczyłam i poczułam ich istnienie. Już nie mogłam dłużej udawać, że ich nie ma. Jedyną rzeczą, którą mogłam zrobić, to przyjąć ten fakt. Zaakceptować, uznać i wybaczyć…. Sobie. I przyszło zrozumienie… bardzo głębokie…

IMG_20170418_123606

Wszystkie te destruktywne myśli i emocje wytyczają nam ścieżkę naszego rozwoju. Dzięki nim dostajemy lekcje i je popełniamy. Uczymy się dotykać tych niechcianych uczuć i reagować na nie, we właściwy sobie sposób. Kiedy uświadomimy sobie, że je mamy, zaakceptujemy i zadamy sobie pytanie co z nimi zrobić? Przyjdzie jedna odpowiedź, ta z głębi własnej przestrzeni serca. „Wybacz sobie!” „Te uczucia są Twoimi doświadczeniami”, „Masz do nich prawo”, „Każdy ma!”, „Po to tu jesteś, aby uczyć się ich dotykać, rozpoznawać i nimi zarządzać” „We właściwy sposób, tak aby nie krzywdzić nikogo a przede wszystkim siebie”, „Uczyć się akceptacji na najgłębszym poziomie, że każdy, absolutnie każdy, ma prawo być we własnym miejscu i doświadczać”. Kiedy rozpoznasz te emocje, wybaczysz, zaczną się rozpuszczać i wtedy dopiero znikną. Ale do tego potrzebujesz być we własnej przestrzeni serca i własną miłością nimi zarządzać.

DSCF4848

I wtedy przyjdzie zrozumienie, że każdy kogo spotkałeś na swojej drodze, kto wywołał odpowiednią reakcję w postaci emocji, był dla Ciebie nauczycielem. Takim lustrem dla tych spraw, z którymi sam chodzisz i sam się borykasz. Wszystko co nam przeszkadza w innych jest częścią nas samych. I wewnątrz nas musimy zacząć to naprawiać. Nigdy poprzez innych, zawsze przez siebie.

DSCF4851

Kiedy doświadczyłam fizyczności namalowanych emocji, poczułam uwolnienie i zrozumienie. Mój obraz zaczął się rozświetlać, zmieniać, nabierać innych kształtów i barw.

DSCF4889

Dzisiaj, gdy patrzę na niego, widzę już tylko wdzięczność. Do wszystkich cudownych nauczycieli, których spotkałam w swoim życiu. Którzy dali mi lekcje, które popełniłam. Ale nie tylko… widzę też w nim wdzięczność do wszystkich moich mistrzów i przyjaciół, którzy swoją wytrwałością i miłością, wspierali mnie i robią to nadal, tak abym mogła kroczyć obraną przez siebie ścieżką. Do Wszystkich pozostaję w miłości a patrząc na swój obraz, wciąż na nowo tego doświadczam.
Z wdzięcznością….

IMG_20180306_203147poprawione

logo-i-podpis_beztla_czarny-RGB--internet-